Wizyta w Hewelianum

W dniu 5 kwietnia uczniowie klasy II G Gimnazjum Sportowego zwiedzali wystawy interaktywne w Centrum Hewelianum: „Dookoła świata” oraz „Z energią”.

Podczas zwiedzania wystawy „Dookoła świata” uczniowie mogli m. in.  popłynąć kajakiem przez Amazonkę, włożyć rękę w paszczę anakondy, sprawdzić swój ciężar na Księżycu, sprawdzić jak dźwięki są słyszane przez nietoperze czy też doświadczyć moc tornado w symulatorze tego zjawiska. Podczas zwiedzania wystawy „Z energią” uczniowie poznali odnawialne źródła energii, ile energii zużywamy w życiu codziennym, jak długo trwa rozkładanie substancji w przyrodzie. Mogli również zbadać swój refleks, zrobić falę tsunami, czy utworzyć powódź na symulatorze powodzi.