Finał II Powiatowego Konkursu Matematycznego

10 lutego 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 spotkali się uczniowie 9 gimnazjów powiatu nowodworskiego, by zmierzyć się w sztuce rozwiązywania zadań matematycznych. Ponieważ każdy z nich przeszedł już wcześniej eliminacje szkolne, z pewnością gościliśmy u siebie najtęższe umysły matematyczne naszego regionu.

Konkurs stanowi kontynuację inicjatywy, która zrodziła się w zeszłym roku, obchodzonym w województwie pomorskim jako Rok Matematyki, i objęty jest patronatem lokalnych władz, Starosty Nowodworskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański, którzy zaoferowali środki na zakup nagród dla zwycięzców i laureatów. Wsparcie finansowe nadeszło również ze strony Żuławskiego Banku Spółdzielczego oraz dyrektorów szkół gimnazjalnych w Mikoszewie i Stegnie. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe zapewniło uczestnikom nagrody rzeczowe.  Dziękujemy w imieniu uczniów, których rozwój, jesteśmy o tym przekonani, wart jest każdej wydanej na to złotówki.

W II Powiatowym Konkursie Matematycznym bezapelacyjnie najlepsi okazali się uczniowie gimnazjum w Mikoszewie, którzy zajęli całe podium:

Rafał Kłos I miejsce

Mateusz Ambros II miejsce

Martyna Stoop III miejsce.

Ponadto komisja przyznała wyróżnienia z tytułem laureata konkursu, które otrzymali:

• Dominika Firyn     Zespół Szkół w Sztutowie
  • Monika Marko    Publiczne Gimnazjum w Stegnie
  • Bartosz Cieśla        Publiczne Gimnazjum w Stegnie
  • Bartosz Okrój        Zespół Szkół w Ostaszewie
  • Weronika Machula    Zespół Szkół w Tujsku
  • Bartosz Hausmann    Gimnazjum Sportowe w Nowym Dworze Gdańskim
  • Piotr Siemaszko    Zespół Szkół w Sztutowie

Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów w tej trudnej, lecz jakże fascynującej dziedzinie, jaką jest matematyka.