IV Powiatowy Konkurs Matematyczny

Od 2015 roku organizujemy Powiatowy Konkurs Matematyczny. Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Nowodworskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański.

Finał IV Powiatowego Konkursu Matematycznego

20 lutego 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 spotkali się uczniowie 9 szkół powiatu nowodworskiego, by zmierzyć w finale powiatowym IV Powiatowego Konkursu Matematycznego. Ponieważ każdy z nich przeszedł już wcześniej eliminacje szkolne, z pewnością gościliśmy u siebie najtęższe umysły matematyczne naszego regionu.
Konkurs objęty jest patronatem lokalnych władz, Starosty Nowodworskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański, którzy zaoferowali środki na zakup nagród dla zwycięzców.
Dziękujemy w imieniu uczniów, których rozwój, jesteśmy o tym przekonani, wart jest każdej wydanej na to złotówki.
W IV Powiatowym Konkursie Matematycznym I miejsce zajęła:
Julia Hrycyna ze Szkoły Podstawowej w Mikoszewie.
II miejsca przyznano dwóm uczennicom:
Judycie Polak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim oraz Marcie Cholewa z Zespołu Szkół w Stegnie.
Ponadto przyznano 3 wyróżnienia w postaci tytułu laureata:
Paweł Jachimczyk – Szkoła Podstawowa w Sztutowie,
Wiktor Gawroński – Szkoła Podstawowa w Tujsku
Daria Wasiak – Szkoła Podstawowa w Krynicy Morskiej

Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów w tej trudnej, lecz jakże fascynującej dziedzinie, jaką jest matematyka.