VI Powiatowy Konkurs Recytatorski o tematyce wojennej, obozowej i patriotycznej

Dnia 6 maja 2014 roku w Żuławskim Parku Historycznym odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski o tematyce wojennej, obozowej i patriotycznej. Konkurs organizowany jest przez Dyrektora Muzeum Stutthof w Sztutowie Piotra Tarnowskiego i Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim Dorotę Chojnę. Konkurs odbył się w 3 kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Nowodworskiego Ogólniaka ze środków pozyskanych ze Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim. Nagrodą dodatkową było zaprezentowanie utworów w Muzeum Stutthof  w Sztutowie w trakcie obchodów 69. rocznicy wyzwolenia obozu.

Ze szkół podstawowych z powiatu nowodworskiego najlepszym okazał się Przemysław Urbaniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, 2. miejsce zajęła Wiktoria Krasowska z SP 2, a 3.- Michalina Grudzińska z Drewnicy. Wyróżnienie otrzymał Martin Zawadzki z Drewnicy.
W kategorii gimnazjum najlepszy był Marcel Barra z Mikoszewa, 2. miejsce zajęła Julia Zwolicka ze Sztutowa, zaś 3.- Dominika Basiak z Gimnazjum Sportowego. W tej kategorii wyróżniono Natalię Madej ze Sztutowa i Katarzynę Kuklińską ze Stegny. Gratulujemy zwycięzcom oraz ich trenerom. Liczymy jednocześnie na udział w konkursie w przyszłym roku.